Wyroby medyczne dla Amazonek: biustonosze, protezy, peruki. Co wybrać? Czy podlegają refundacji?

Wcześnie wykryty rak piersi jest chorobą uleczalną. Właśnie dlatego tak ważne są regularne badania. Gdy pojawia się jednak konieczność mastektomii, czyli amputacji piersi, kobiety mają do dyspozycji szeroką gamę produktów wspierających je w chorobie.

Biustonosze dla Amazonek – komfortowe i stylowe

Właściwie dobrana bielizna u kobiet po zabiegu usunięcia piersi ma bardzo duże znaczenie nie tylko dla komfortu, ale również dla estetycznego wyglądu. Biustonosze przeznaczone dla Amazonek dzieli się na dwie kategorie: biustonosze pooperacyjne oraz biustonosze do codziennego użytkowania z kieszonkami lub bez. Staniki pooperacyjne zapewniają ochronę dla piersi w okresie po operacji – chronią przed powstawaniem obrzęków, podrażnień skóry, wspierają prawidłowe gojenie się ran. Wykonane są z lekkich, przewiewnych tkanin. Po wygojeniu się ran kobieta może zacząć stosować specjalną bieliznę dla Amazonek. Do wyboru jest szeroka gama modnych modeli – koronkowych, sportowych. Dostępne są także stroje kąpielowe dla Amazonek. Staniki wyposażone w specjalne kieszonki umożliwiają założenie protezy i uzyskanie naturalnego wyglądu biustu.

Protezy piersiowe po mastektomii – przywracają kobiecy wygląd

Właściwie dopasowane protezy piersiowe po mastektomii wyrównują powstałą asymetrię pomiędzy piersiami lub naśladują je wtedy, gdy zostały usunięte całkowicie. Zapewniają kobiecy wygląd, podnoszą pewność siebie, ale również redukują dolegliwości mogące wynikać z powstałej niesymetryczności. Nowoczesne protezy są komfortowe, przyjemne w dotyku, nie podrażniają skóry, a także wyglądają bardzo naturalnie. Produkowane są ze specjalnych tworzyw sztucznych w wielu kolorach i kształtach. Można dokupić do nich również silikonowe brodawki. Właściwie dopasowane protezy umieszcza się w specjalnych kieszonkach w bieliźnie dla Amazonek. Stabilizują on protezy piersi i zapobiegają ich wypadaniu. W sprzedaży znajdują się również protezy samoprzylepne, które przykładane są bezpośrednio do ciała. Przed ich założeniem stosuje się specjalne kosmetyki, które przygotowują i pielęgnują skórę.

Peruki dla Amazonek – pomoc po chemioterapii

Jednym ze skutków ubocznych chemioterapii jest utrata włosów. Jest to szczególnie dotkliwe dla kobiet, dla których są one ważnym elementem wyglądu. W takiej sytuacji warto wziąć pod uwagę peruki dla Amazonek dostępne w różnych wzorach do wyboru. Peruki również podlegają refundacji. Wobec tego kobiety z nowotworem piersi mogą korzystać z szerokiej gamy różnych wyrobów medycznych, które pozwalają na odzyskanie kobiecego wyglądu i jednocześnie pewności siebie po trudnym zabiegu mastektomii.

Leave a Comment