Pielęgnacja skóry wrażliwej.

Co to jest skóra wrażliwa? Kto jest podatny na ten rodzaj skóry? Jak dbać o swoją wrażliwą skórę?

Charakterystyka skóry wrażliwej.

Pewne schorzenia atakują i osłabiają skórę. Skóra wrażliwa jest hiper-reaktywna. To nie zależy od rodzaju skóry. W większości przypadków objawia się to zaczerwienieniem i uczuciem mrowienia i ciasnoty, a nawet pieczenia.

Zabiegi dostosowane do skóry wrażliwej.

Oczyszczanie i usuwanie makijażu.
Rano: wodą micelarną lub bardzo delikatnym mleczkiem oczyszczającym, odpowiednim dla wrażliwej skóry, usuń nagromadzone na noc zanieczyszczenia.
Wieczorem: za pomocą olejku, mleczka lub wody micelarnej, usuń makijaż, a następnie użyj bardzo delikatnego i nawilżającego środka czyszczącego. Uważaj jednak, aby nie użyć zbyt dużo wody, która w przypadku trudności sprawi, że skóra będzie jeszcze bardziej wrażliwa.
Nawilżanie. Stosuj krem nawilżający i łagodzący, aby chronić skórę przez cały dzień przed agresją zewnętrzną.
Pielęgnacja. unikaj peelingów mechanicznych, które są zbyt agresywne dla skóry wrażliwej. Zamiast tego, użyj łagodniejszego enzymatycznego peelingu. Następnie zrób maskę nawilżającą i/lub łagodzącą. Nie wahaj się stosować neutralnych, hipoalergicznych produktów pielęgnacyjnych zamiast produktów zapachowych.

Czynniki obciążające.

W przypadku skóry wrażliwej, ochronna rola naskórka nie jest już wystarczająca.
Kilka czynników wyjaśnia wrażliwość skóry:
– stosowanie zbyt agresywnych kosmetyków lub produktów do pielęgnacji skóry
– słońce: UV
– klimat: zimno, ciepło, wilgotność, suchość
– środowisko zewnętrzne: zanieczyszczenie, dym papierosowy
– niektóre rodzaje żywności
– trochę za twarda woda
– stres

Ważne jest, aby pamiętać, aby słuchać tego, co mówi ci skóra i dbać o nią. Dostosuj swoją rutynę do potrzeb Twojej skóry, jak również do Twojego typu skóry (dowiedz się w tym artykule, jak rozpoznać swój typ skóry). Ogólnie rzecz biorąc, należy w miarę możliwości unikać dodatków chemicznych i preferować składniki naturalne i organiczne.

Leave a Comment