Dobroczynny wpływ kawy na urodę

Kawa nie tylko pysznie smakuje, ale również ma pozytywny wpływ na urodę. Jak ją stosować, by skóra wyglądała młodo i promiennie?

Jaki składniki zawiera kawa?

Zawarte w kawie substancje mają działanie prozdrowotne. Na szczególną uwagę zasługuje duża ilość polifenoli, które mają właściwości antyoksydacyjne i dzięki temu działają przeciwstarzeniowo, przeciwzapalnie, antynowotworowo. Największą ilość polifenoli zawiera kawa zielona – niepalona, ale również kawa czarna jest bogata w te cenne dla zdrowia substancje.

Kawa pomoże w zachowaniu młodego wyglądu

Składniki zawarte w kawie nie tylko mogą zadbać o zdrowie. Dowiedziono również dobroczynny wpływ kawy na urodę, dlatego często określana jest ona jako eliksir młodości. Kawa opóźnia procesy starzenia, poprawia cyrkulację krwi, odżywia tkanki i dba przez to o skórę twarzy i ciała.

Jak korzystać z kawy w trosce o urodę?

– Pij kawę w umiarkowanych ilościach, na przykład 1-2 filiżanki dziennie. Zbyt duża ilość kawy może być niekorzystna dla zdrowia. – Wybieraj wysokiej jakości kawę i stosuj dobry ekspres do kawy, który pozwoli na wydobycie z niej wszystkich ważnych składników. – Fusy z kawy możesz wykorzystać do przygotowania peelingu skóry – po prostu wymieszaj je z żelem pod prysznic lub naturalnym olejem. Taki peeling pomaga również w zmniejszeniu cellulitu – skórki pomarańczowej i ujędrnia skórę. Zatem bycie kobietą i picie kawy idzie ze sobą w parze. Kawowy napar nie tylko pomaga w walce ze zmęczeniem i dodaje energii, ale także dba o urodę.

Leave a Comment